Přeskočit na obsah

 

Káva Dersut

Exkluzivním dodavatelem kávy společnosti NÁRODNÍ DŮM Prostějov o.p.s. je italská firma DERSUT. Mezi italskými výrobci kávy tato společnost zaujímá jedno z předních míst, obzvláště pokud se týká kvality její výroby.

Kořeny společnosti sahají až do 12. století. Zakladatelem Derut Café SpA je hrabě dr. Vincenze, pocházející z rodu Caballiniů ze Sassoferrata. Tento šlechtický rod je znám svojí vášní pro kávu a svými podnikatelskými schopnostmi. Hrabě Vincenzo byl jedním ze zakladatelů „Benátského společenství pražičů kávy“ (GTTC) a je autorem chráněné značky „Italské kvalitní espresso“. Současné vedení rodinné firmy zastupuje hrabě dr. Giorgi, který ukončil svá vysokoškolská studia diplomovou prací v oboru pražení a gastronomického užití kávy.

Kvalita kávy podle DERSUTU

Nejen kvalita konečných produktů, ale i celý proces výroby kávy jsou velmi přísně sledovány. Filosofie společnosti je založena na dosažení maximální kvality v každé fázi výroby a distribuce. Vše začíná podrobným výzkumem přímo v oblastech produkce nejlepších odrůd kávy, kontrolou správně prováděného sběru a následného ošetření sklizené kávy. Tento proces pokračuje v použití nejkvalitnějších technologických postupů a zařízení v každém stádiu pražení kávy. Pracuje se na nejmodernějších strojích při absolutním respektu nejstarších tradic pražení. DERSUT je jedna z mála pražíren, která používá elektronické polychromatické třídění praženého zrna. Jen tímto způsobem lze dosáhnout, že k použití přijdou jen ta zrna kávy, která dosáhla optimálního pražení. Konečným výsledkem je vždy směs plné chuti schopná splnit očekávání i těch nejnáročnějších italských i zahraničních spotřebitelů.

 

tisk stránky